A series of polls for the forthcoming draft. Picks will be decided by vote.
Results Thread
PLEASE ONLY VOTE IF YOU ARE A FAN OF THE TEAM PICKING!
1 day poll
Who will Vegas pick?
1. Owen Power (D) Univ. of Michigan
2. Matthew Beniers (C) Univ. of Michigan
3. Luke Hughes (D) U.S. National U18 Team
4. Brandt Clarke (D) HC Nove Zamky
5. Mason McTavish (C) Olten
6.Simon Edvinsson (D) Frölunda HC
7.William Eklund (C/LW) Djurgårdens
8. Dylan Guenther (LW/RW) Edmonton Oil Kings
9. Kent Johnson (C) Univ. of Michigan
10. Chaz Lucius (C) U.S. National U18 Team
12. Fabian Lysell (RW) Luleå
13. Cole Sillinger (C) Sioux Falls Stampede
14.Matthew Coronato (LW) Chicago Steel
15.Carson Lambos (D) JYP U20
16. Jesper Wallstedt (G) Luleå HF
17.Fyodor Svechkov (W/C) Ladia Togliatti
18. Corson Ceulemans (D) Brooks Bandits
19. Nikita Chibrikov (LW/RW) SKA St. Petersburg
20.Sebastian Cossa (G) Edmonton Oil Kings
21.Francesco Pinelli (C) HDD Jesenice
22.Aatu Räty (C) Kärpät
23. Isak Rosén (LW/RW) Leksands IF
24.Scott Morrow (D) Shattuck St. Mary's 18U Prep
25.Xavier Bourgault (C) Shawinigan Cataractes
26. Daniil Chayka (D) CSKA Moskva
27.Logan Stankoven (C/RW) Kamloops Blazers
28.Zachary L'Heureux (C) Halifax Mooseheads
29.Brennan Othmann (LW) Olten
30.?????
Results Thread
PLEASE ONLY VOTE IF YOU ARE A FAN OF THE TEAM PICKING!
1 day poll
Who will Vegas pick?
1. Owen Power (D) Univ. of Michigan
2. Matthew Beniers (C) Univ. of Michigan
3. Luke Hughes (D) U.S. National U18 Team
4. Brandt Clarke (D) HC Nove Zamky
5. Mason McTavish (C) Olten
6.Simon Edvinsson (D) Frölunda HC
7.William Eklund (C/LW) Djurgårdens
8. Dylan Guenther (LW/RW) Edmonton Oil Kings
9. Kent Johnson (C) Univ. of Michigan
10. Chaz Lucius (C) U.S. National U18 Team
12. Fabian Lysell (RW) Luleå
13. Cole Sillinger (C) Sioux Falls Stampede
14.Matthew Coronato (LW) Chicago Steel
15.Carson Lambos (D) JYP U20
16. Jesper Wallstedt (G) Luleå HF
17.Fyodor Svechkov (W/C) Ladia Togliatti
18. Corson Ceulemans (D) Brooks Bandits
19. Nikita Chibrikov (LW/RW) SKA St. Petersburg
20.Sebastian Cossa (G) Edmonton Oil Kings
21.Francesco Pinelli (C) HDD Jesenice
22.Aatu Räty (C) Kärpät
23. Isak Rosén (LW/RW) Leksands IF
24.Scott Morrow (D) Shattuck St. Mary's 18U Prep
25.Xavier Bourgault (C) Shawinigan Cataractes
26. Daniil Chayka (D) CSKA Moskva
27.Logan Stankoven (C/RW) Kamloops Blazers
28.Zachary L'Heureux (C) Halifax Mooseheads
29.Brennan Othmann (LW) Olten
30.?????